Wallbox pro elektromobily

Máte elektromobil, nebo uvažujete o jeho koupi?

Více než dvě miliony motoristů z celého světa provedly upgrade svých tradičních vozidel na fosilní paliva za nové elektromobily. Dnes je přístup k nabíjecí stanici prakticky nezbytný pro každého řidiče. Domácí nabíjecí stanice, známá také jako wallbox, přináší mnoho výhod oproti klasickému nabíjení ze standardní zásuvky. Tyto výhody zahrnují bezpečnost a spolehlivost, což zajistí optimální nabíjení. Zahajte svůj den s plně nabitým elektromobilem díky vlastní domácí nabíjecí stanici.

I v domácím prostředí můžete optimalizovat nabíjení svého elektromobilu. Správně zvolený a nainstalovaný Wallbox spolu s vhodným tarifem vám nejen ušetří peníze, ale také zaručí maximální účinnost a bezpečnost během nabíjení. A co taková možnost připojení domácí nabíjecí stanice k fotovoltaické elektrárně nebo bateriovému úložišti? To je nápad, který stojí za to!

Vzájemná komunikace mezi fotovoltaickou elektrárnou a nabíjecí stanicí umožňuje nabíjet elektromobily a plug-in hybridy levně a hlavně ekologicky, bez produkce CO2 emisí.

Můžete se ptát, proč instalovat Wallbox, když v domě máte mnoho standardních zásuvek. Pravdou je, že některé přenosné nabíječky jsou dostatečné, pokud máte za cíl jenom dobít váš elektromobil. Nicméně hlavním důvodem pro investici do Wallboxu je bezpečnost. Běžná domácí zásuvka není navržena pro dlouhodobé nabíjení elektromobilu s výkonem 3,7 kW, a ne všechny elektroinstalace jsou vybaveny potřebnými ochrannými prvky, které jsou požadovány pro nabíjení elektromobilů. Proto je vždy bezpečnější investovat do specializované nabíjecí stanice, která je vybavena potřebnými bezpečnostními opatřeními. Tím zajišťujete, že můžete svůj elektromobil nabíjet každý den bezpečně a bez obav.

Správně zvolený Wallbox také výrazně zkrátí dobu potřebnou k nabíjení vašeho elektromobilu. Rychlost nabíjení elektromobilu závisí na velikosti jeho baterie a výkonu nabíjecí stanice. Standardní přenosné nabíječky, které bývají dodávány s většinou elektromobilů, nabíjejí výkonem 2,3 kW. Pokud máte elektromobil s baterií o kapacitě 24 kWh, nabíjení by trvalo 11 hodin (reálně déle, protože nabíjení neprobíhá lineárně), pokud byste ho připojili k běžné domácí zásuvce. S Wallboxem můžete tuto dobu značně zkrátit.